Структурні декоративні штукатурки

Декоративная штукатурка барашек

Подивитися ціни на декоративні штукатурки

 

Індивідуальність і стиль кожного будинку у великій мірі визначаються видом обробки його фасаду. Незважаючи на широкий асортимент будівельних матеріалів для зовнішнього оформлення будівель, великою популярністю як і раніше користуються фасадні штукатурки і шпаклівки. Сучасні будматеріали цієї групи діляться на безліч видів. Сьогодні з їх допомогою можна отримати не тільки стандартні гладкі поверхні, але і створити цікавий рельєф різної фактури. Найбільшою популярністю серед декоративних фасадних штукатурок користуються суміші «баранчик» і «короїд».


 

Для отримання однорідної шорсткої зернистої структури поверхні зазвичай застосовується декоративна штукатурка «баранчик». Сухі суміші цього виду мають у своєму складі круглі гранули (від 1,5 до 3,5 мм), наявність яких дозволяє отримати необхідний рельєф стін. Наноситься «баранчик» за допомогою шпателя або спеціальної сталевої терки під кутом 60°, при цьому товщина штукатурного шару не повинна перевищувати розміру зерна суміші. Формування рельєфу починають після того, як матеріал перестане прилипати до шпателя. Структурування такої штукатурки, як правило, проводять пластмасовим полутерком, інструмент при цьому тримають паралельно поверхні.

 

Декоративная штукатурка короедЩе один вид будматеріалів для отримання фактурних поверхонь - структурна штукатурка короїд. Застосування таких сумішей дозволяє створювати декор у вигляді борозенок різної величини і напрямки. Гранули сумішей типу «короїд», на відміну від круглих гранул «баранчика», мають гострі кути, які процарапують штукатурку при структуруванні. Технологія нанесення обох декоративних штукатурок практично ідентична, але затирку «короїд» зазвичай виконують або вертикальними, або хаотичними рухами інструменту, в залежності від бажаного напрямку і виду малюнка.

 

Фінішна обробка структурними декоративними штукатурками використовується для проведення внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Будівельні матеріали цього виду можна наносити на більшість видів основ: бетон, цегла, цементно-вапняні і цементно-піщані чорнові штукатурки, газобетон, пінополістирольні плити, OSB, фанеру. Для забезпечення кращої адгезії та якісного структурування рекомендується попередньо обробляти поверхні фарбою-грунтом, наприклад, Церезіт СТ-16. Декоративні штукатурки короїд і баранчик часто застосовуються як довговічне вологостійке паропроникне фінішне покриття при утепленні фасадів пінопластом.



  • Структурні декоративні штукатурки